„Trzeźwy poranek” – podsumowanie akcji - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeźwy poranek” – podsumowanie akcji

Data publikacji 24.03.2015

Działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek” przeprowadzili wczoraj policjanci na drogach powiatu buskiego. Cyklicznie powtarzane akcje, mają na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców oraz zwrócenie szczególnej uwagi na pieszych.

Alkohol jest najczęstszą przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Aby ograniczyć ich liczbę, buscy policjanci prowadzili wzmożone działania kontrolne. Każdy kierowca zatrzymany do kontroli poddawany był badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wczoraj od godziny 6:00 do 9:00 funkcjonariusze przebadali ponad 1200 kierowców.

„Trzeźwy poranek” trwał do godziny 9:00, co nie znaczy, że mundurowi nie sprawdzają stanu trzeźwości w późniejszych godzinach.  Przekonała się o tym 62 – letnia mieszkanka Buska – Zdroju, która na jednej z ulic wjechała kierowanym przez siebie pojazdem w przyczepę ciągniętą przez volkswagena. Kobieta nie zatrzymując się, odjechała z miejsca zdarzenia. Jak się wkrótce okazało, kierująca osobowym suzuki miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Ponadto w Busku – Zdroju oraz w Stopnicy, doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W obu przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Apelujemy do kierowców o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. W żadnym wypadku nie siadajmy za kierownicą pojazdu po spożyciu alkoholu! Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.   

Opr. TP