Seniorka straciła orientację w lesie, pomogli policjanci - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorka straciła orientację w lesie, pomogli policjanci

Data publikacji 07.09.2018

Uczestniczkę grzybobrania z Krakowa ratowali wczoraj z opresji buscy policjanci. 67 – letnia kobieta zbierając grzyby w lesie na terenie gminy Busko – Zdrój straciła orientację i nie wiedziała, gdzie się znajduje. Z pomocą ruszyli policjanci i odnaleźli seniorkę.

W lasach pojawiły się grzyby, a wraz z nimi amatorzy grzybobrania. Wczoraj na wycieczkę do lasu w gminie Busko – Zdrój przyjechała grupa z Krakowa. W pewnym momencie od grupy odłączyła się 67 – letnia kobieta. Kiedy inni uczestnicy wycieczki zorientowali się, że ma między nimi seniorki, rozpoczęli poszukiwania. Nawiązali kontakt telefoniczny z kobietą, ale ona nie potrafiła wskazać miejsca, w którym się znajduje. Po blisko 3 godzinach bezskutecznych poszukiwań, kierownik wycieczki po pomoc zadzwonił do buskich policjantów. Na miejsce pojechał patrol w składzie sierż. Krzysztof Kular i st. post. Paweł Głód. Funkcjonariusze zadzwonili do zaginionej i pojechali w miejsce, w którym widziana była po raz ostatni. Rozmawiając przez telefon i używając sygnałów dźwiękowych naprowadzali kobietę w stronę radiowozu. Po przejechaniu około 5 km, mundurowi zauważyli 67 – latkę. Kobiecie nic się nie stało. Skarżyła się tylko, że chce się jej pić, więc stróże prawa poczęstowali ją wodą mineralną. Mieszkanka Krakowa została przekazana pod opiekę kierownika wycieczki.

Wczorajsza historia zakończyła się szczęśliwie, ale pamiętajmy, że nawet doświadczony grzybiarz może stracić orientację w terenie. Musimy także pamiętać, że z roku na rok stajemy się coraz starsi i stan zdrowia także może ulec zmianom. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie będziemy potrzebować pomocy. Dlatego pamiętajmy, aby wybierając się na grzyby zabrać ze sobą telefon komórkowy, jak również nie chodzić po lesie samotnie.

Opr. TP