Policjanci uczestniczyli w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uczestniczyli w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia”

Data publikacji 10.09.2018

W minioną sobotę, 8 września br. odbyła się 7. edycja ogólnopolskiej akcji pod nazwą Narodowe Czytanie. Podczas tegorocznej edycji oddawano się lekturze „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W całym kraju, również w Busku – Zdroju zorganizowano wspólne czytanie. Podobnie jaka w latach ubiegłych, buską Policję reprezentował Komendant Powiatowy insp. Jakub Kosiń.

Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.

W sobotnie przedpołudnie, w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju odbyło się jedno z czytań 7. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Wśród lektorów znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, pedagodzy, służy mundurowe i młodzież szkolna. Również Policja włączyła się do wspólnej akcji. Fragment „Przedwiośnia” odczytał Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju insp. Jakub Kosiń.

Kolejne czytanie odbyło się o godz. 11 w buskim parku zdrojowym. Także tutaj fragmenty dzieła Stefana Żeromskiego czytali przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, młodzież szkolna oraz mieszkańcy Buska – Zdroju. Policjantów ponownie reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju.  

Opr. TP