Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież

Data publikacji 01.04.2015

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju wraz z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali wczoraj 21 - latkę. Mieszkanka powiatu kieleckiego podejrzana jest o kradzież pieniędzy oraz dokumentów. Do zdarzenia doszło na początku stycznia tego roku, na zapleczu jednego z lokali gastronomicznych w Busku - Zdroju. Za taki czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko miało swój początek w styczniu tego roku. Zgłaszająca poinformowała policjantów, że w Busku - Zdroju z zaplecza lokalu gastronomicznego, z pomieszczenia socjalnego ktoś zabrał portfel z zawartością pieniędzy, kart bankomatowych oraz dokumentów. Sprawca z konta bankowego dokonał wypłaty pieniędzy w kwocie prawie 6 tysięcy złotych. Łączną wartość strat oszacowano na około 10 tysięcy złotych. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia przystąpili do skrupulatnego analizowania sprawy. Trop prowadził na teren powiatu kieleckiego.

Wczorajszy dzień był finałem ich działań. Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju wraz funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zatrzymali 21 - latkę, mieszkankę powiatu kieleckiego. Dzisiaj została ona przesłuchana i wstępnie przyznała się do zarzucanych jej czynów.

Kodeks Karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP