Po włamaniu trafili do policyjnej celi - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po włamaniu trafili do policyjnej celi

Data publikacji 02.04.2015

Stopniccy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn, podejrzewanych o włamanie do pomieszczeń gospodarczych w gminie Stopnica. Łupem sprawców padły przedmioty o łącznej wartości około 700 zł. Konsekwencją tego czynu może być nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania i kradzieży doszło wczoraj po południu. Zgłaszający 50 – letni mieszkaniec gminy Stopnica poinformował policjantów, że z zabudowań gospodarczych znajdujących się na terenie jego posesji, zniknął sprzęt wykorzystywany do prac polowych. Mężczyzna określił starty na kwotę około 700 zł.

Policjanci po około godzinie od otrzymania informacji o przestępstwie, zatrzymali 57 – latka, którego podejrzewają o dokonanie tego czynu. W trakcie dalszych czynności, zatrzymali 31 – latka, który również może mieć związek z włamaniem. Obaj są mieszkańcami gminy Stopnica. W trakcie przeprowadzonych czynności mundurowi odzyskali część skradzionego mienia.

Stróże prawa wyjaśniać będą, jaki związek ze zdarzeniem miał każdy z mężczyzn. Obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, natomiast dzisiaj będą składać wyjaśnienia w tej sprawie.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP