Bezpieczny Weekend Wielkanoc 2015 - podsumowanie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny Weekend Wielkanoc 2015 - podsumowanie

Data publikacji 07.04.2015

W dniach 3-6 kwietnia 2015 roku policjanci na drogach powiatu buskiego przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend Wielkanoc”. Ich głównym celem było zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Podczas minionego weekendu, na drogach powiatu buskiego pracowały wzmożone policyjne patrole. W trakcie kontroli mundurowi zatrzymali jednego kierowcę, który zdecydował się kierować pojazdem pomimo tego, że w jego organizmie znajdował się alkohol. Ukarali mandatami karnymi 127 kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości. Drugim najczęściej popełnianym wykroczeniem było niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Za takie wykroczenie nałożono 9 mandatów karnych. Zatrzymano 16 dowodów rejestracyjnych za stwierdzone usterki bądź brak aktualnych badań technicznych. Policyjne statystyki odnotowały na drogach powiatu buskiego sześć kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyzna kierujący pojazdem przewożącym troje pasażerów, nie zachował należytej ostrożności i nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, w wyniku czego uderzył w barierki ochronne.

Niestety pomimo ciągłych apeli, w dalszym ciągu duża liczba kierowców nie stosuje się do znaków i przepisów ograniczających szybkość jazdy pojazdem. Przestrzegamy zatem wszystkich użytkowników dróg przed takim zachowaniem. Apelujemy o rozsądek za kierownicą i bezpieczne zachowanie na drodze.