Za rozbój i inne przestępstwa najbliższe dni spędzi w areszcie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za rozbój i inne przestępstwa najbliższe dni spędzi w areszcie

Data publikacji 20.12.2018

Wczoraj Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy dla 40 – latka podejrzanego o dokonanie rozboju. Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę w Pacanowie. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. W niedzielne popołudnie, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju dotarła informacja o rozboju, do którego miało dojść na terenie Pacanowa. Na miejsce pojechali policjanci z komisariatu w Stopnicy. Tam ustalili, że do 77-letniej kobiety przyszły dwie osoby. Był to 40-latek i jego 32-letnia partnerka. Kiedy wchodzili do domu, napastnik najpierw popchnął będącego tam mężczyznę, który pomagał seniorce w pracach domowych. Następnie oboje weszli dalej i 40-latek odepchnął seniorkę w taki sposób, że upadła na podłogę i uderzyła głową o lodówkę. Po tym zdarzeniu, kobieta uskarżała się na silny ból w okolicach biodra. Poszkodowana dodała, że mężczyzna zabrał jej pieniądze w kwocie 800 złotych. Jeszcze tego samego dnia, policjanci pojechali do miejsca zamieszkania domniemanego sprawcy rozboju. Tam zastali obie poszukiwane osoby. W trakcie przeszukania mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli przy nim niespełna 300 zł. Pieniądze zostały zabezpieczone. Obie osoby, mężczyznę i towarzyszącą mu kobietę zatrzymano do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 40-latka. Sąd wziął pod uwagę również fakt, że podejrzany bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia lub spowodowaniem uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna ma też „na koncie” kradzież spalinowej piły łańcuchowej, do której doszło pod koniec listopada. Najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Dzisiaj został przewieziony do zakładu karnego.

Za kradzież z użyciem przemocy wobec innej osoby lub grożąc jej natychmiastowym użyciem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 12 lat.      

Opr. TP