Kolejne szkoły odwiedzone przez policjantów - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne szkoły odwiedzone przez policjantów

Data publikacji 09.01.2019

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, policjanci prowadzą spotkania z uczniami szkół z terenu powiatu buskiego. Takie spotkania odbyły się wczoraj, prowadzone były również dzisiaj. Mundurowi podczas pogadanek zwracają uwagę uczniów na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać podczas aktywnego zimowego wypoczynku.

Już w najbliższy piątek młodzież szkolna po raz ostatni w tym półroczu zasiądzie w szkolnych ławach. Zbliżające się ferie zimowe są okazją do spotkania z policjantem. Wczoraj i dzisiaj funkcjonariusze przeprowadzili spotkania z uczniami szkół w Stopnicy, Wójczy, Pacanowie, Zbludowicach i Busku – Zdroju. Podczas odwiedzin, policjanci opowiadali uczniom jak bezpiecznie bawić się w domu oraz na podwórku. Mówili jakie wybrać miejsce do zabawy. Uczniowie uważnie wysłuchali rad udzielonych im przez mundurowych. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu, czego należy unikać w trakcie zabaw na podwórku i co należy robić podczas nieobecności osób dorosłych w domu.

Nie mogło zabraknąć rozmowy na temat używania elementów odblaskowych. Używanie ich przez pieszych poruszających się poza obszarem zabudowanym po zapadnięciu zmroku, jest nie tylko obowiązkowe, ale również zwiększa bezpieczeństwo pieszego.

Obecni podczas spotkania w Busku – Zdroju i Zbludowicach strażacy, wyjaśnili dlaczego nie wolno korzystać z tzw. „dzikich lodowisk” na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Pokazali, jak wygląda ratowanie osoby, pod którą załamał się lód.    

Opr. TP