Kontrole autobusów dowożących dzieci i młodzież do szkół - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole autobusów dowożących dzieci i młodzież do szkół

Data publikacji 09.01.2019

Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy, dziś rano na terenie gminy Stopnica przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa dzieci przewożonych do i ze szkół. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny autobusów, uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców. Policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne za stwierdzone usterki.

Podczas dzisiejszych działań funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju skontrolowali stan techniczny 4 autobusów, którymi przewoźnicy dowożą dzieci do szkół na terenie gminy Stopnica. W dwóch przypadkach, za stwierdzone nieprawidłowości, policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne do czasu usunięcia usterki. Stwierdzonymi nieprawidłowościami było między innymi brak wymaganego przepisami wyposażenia oraz braki w oświetleniu pojazdów. Jeden z autobusów miał niezalegalizowaną tablicę rejestracyjną.   

Podobne akcje prowadzone będą cyklicznie w rejonach szkół oraz na trasach, po których odbywa się przejazd autobusów szkolnych.  

Opr. TP