Trwa akcja „Bezpieczne ferie” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa akcja „Bezpieczne ferie”

Data publikacji 10.01.2019

To już ostatnie dni przed zimową przerwą w nauce. Policjanci wykorzystują okazję, aby spotkać się z dziećmi i młodzieżą przez feriami. Prowadzą spotkania z uczniami szkół z terenu całego powiatu buskiego. Mundurowi podczas pogadanek zwracają uwagę na bezpieczne zachowanie w trakcie aktywnego zimowego wypoczynku.

Spotkania w szkołach na terenie powiatu buskiego prowadzone są w ramach działań „Bezpieczne Ferie”. Dziś policjanci rozmawiali z uczniami szkół w Broninie i Dobrowodzie. W trakcie pogadanek mundurowi zwracają uwagę, aby najmłodsi wiedzieli, jak należy postępować podczas zabaw na śniegu, co zrobić w przypadku napotkania agresywnego psa albo jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Funkcjonariusze przestrzegali przed zawieraniem przygodnych znajomości z nieznajomymi. Przypomnieli także jak należy się zachować, gdy zostaną sami w domu.

Podczas wizyt w placówkach oświatowych dzielnicowi zachęcające do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. „Stok nie jest dla bałwanów”. Przekazują także plakaty informujące o programie „Dzielnicowy bliżej nas”.

Opr. TP