Policjanci w Stopnicy mają nowy radiowóz - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w Stopnicy mają nowy radiowóz

Data publikacji 21.11.2014

Punktualnie o godzinie 14:00 na parkingu przy Komisariacie Policji w Stopnicy odbyło się przekazanie kluczyków do nowego radiowozu. Zakup pojazdu możliwy był dzięki dofinansowaniu przez lokalne samorządy. W kosztach zakupu partycypowały Urzędy Gminy w Gnojnie, Pacanowie, Stopnicy i Tuczępach.

Stopniccy policjanci otrzymali nowy radiowóz. Jego zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu przez samorządy czterech gmin. Urząd Gminy w Gnojnie, Urząd Gminy w Pacanowie, Urząd Gminy w Stopnicy oraz Urząd Gminy w Tuczępach przeznaczyły część swoich dochodów na zakup nowego radiowozu. Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu Policji. Dzisiaj przedstawiciele gmin partycypujących w kosztach zakupu, przekazali kluczyki do nowego pojazdu. Stronę policyjną reprezentowali: Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju insp. Adam Równicki oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego nadkom. Grzegorz Majsak.

Nowy samochód to opel corsa, oznakowany w barwach srebrno – niebieskich. Pod maską pracuje silnik benzynowy o pojemności 1.2 litra i mocy 69 koni mechanicznych. Pojazd wyposażony jest w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa i wspomagania kontroli trakcji, belkę sygnalizacyjną wykonaną w technologii LED oraz cyfrowy radiotelefon. W najbliższych dniach rozpocznie służbę na terenie działania Komisariatu Policji w Stopnicy. Radiowóz będzie wykorzystywany przez dzielnicowych.

Kapelan, ks. Stanisław Kondrak poświęcił nowy samochód, życząc jego użytkownikom bezpiecznych wyjazdów i powrotów.

Opr. TP

Ładowanie odtwarzacza...