Nieuczciwi uczniowie zatrzymani - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwi uczniowie zatrzymani

Data publikacji 14.04.2015

Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Busko - Zdrój. Obaj są podejrzewani o kradzież pieniędzy z firmy, w której odbywali praktyki zawodowe. Jak zgłosiła pokrzywdzona, z kasy zginęło 2 000 zł. Za czyn, o który są podejrzewani obaj mężczyźni, grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się wczoraj po południu, w jednym ze składów budowlanych w podbuskiej miejscowości. Policjanci otrzymali zgłoszenie od właścicielki firmy, że z pomieszczeń biurowych zginęły pieniądze. Na miejsce został skierowany patrol. Mundurowi przystąpili do ustalenia przebiegu zdarzenia. Jak oświadczyła zgłaszająca, od pewnego czasu ginęły z jej biura różne kwoty pieniędzy. Wczoraj również zniknęło 2000 zł, a wcześniej 2500 zł. O dokonywanie kradzieży podejrzewała dwóch uczniów, którzy w jej firmie odbywali praktyki zawodowe. Wczoraj podczas jej nieobecności w biurze, przebywali tam 19 i 20 - latek. W tym czasie z kasy zginęło 2000 zł, a jak stwierdzili sami uczniowie, oprócz nich nie było tam żadnych innych osób. Właścicielka przeszukała pomieszczenia swojej firmy i w jednym z nich odnalazła skradzione wcześniej 2000 zł.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Noc spędzili oni w policyjnej celi. W trakcie wykonywania dalszych czynności, śledczy ustalili, że obaj mogą być odpowiedzialni za „zniknięcie” łącznie 8100 zł. Pieniądze te najprawdopodobniej przeznaczyli na zabawę w dyskotekach i inne przyjemności.

20 - latek wstępnie przyznał się do czynu, o który jest podejrzewany. Dzisiaj obaj będą składać wyjaśnienia w prokuraturze. Konsekwencją ich czynu, może być nawet 5 - letnia kara pozbawienia wolności.

Opr. TP