Uciekał przed policjantami, nie uniknie kary - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami, nie uniknie kary

Data publikacji 22.04.2015

Buscy policjanci zatrzymali wczoraj 38 - letniego mężczyznę. Kierujący Alfą Romeo nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. W trakcie ucieczki nie zważał na innych uczestników ruchu drogowego. Pościg zakończył się dla niego w przydrożnym rowie. Szybko też wyjaśnił się powód ucieczki przed policjantami. Mężczyzna był pijany. Miał na sumieniu też inne „grzechy”. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się wczoraj po południu, na ulicy Bohaterów Warszawy w Busku - Zdroju. Policjant z Wydziału Kryminalnego jadąc prywatnym samochodem w czasie wolnym od służby, zauważył mężczyznę, który jest poszukiwany do odbycia kary. O swoim spostrzeżeniu powiadomił dyżurnego komendy. W ten rejon natychmiast wysłany został patrol prewencji. Mundurowi zauważyli czarną alfę i za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych dali polecenie zatrzymania się.

Mężczyzna kierujący samochodem początkowo sygnalizował, że zatrzymuje się, po czym przyspieszył i zaczął oddalać się w kierunku Pińczowa. Rozpoczął się pościg. Uciekinier nie reagował na polecenia stróżów prawa, ignorował przepisy ruchu drogowego, niejednokrotnie zmuszając innych uczestników ruchu do nagłego hamowania lub zjechania na pobocze. Do pościgu przyłączył się drugi patrol z Zespołu Ruchu Drogowego. 

Kiedy osobowa alfa wjechała do podbuskiej miejscowości Oleszki, jej kierujący na ostrym zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mundurowi wyciągnęli z samochodu kierującego. Mężczyzna był agresywny i czuć było od niego silny zapach alkoholu. Jak się okazało podczas badania stanu trzeźwości, 38 - latek miał w organizmie ponad 2,7 promila.

To nie był najprawdopodobniej jedyny powód niezatrzymania się do kontroli oraz ucieczki przed patrolem. Mundurowi podczas wykonywania czynności stwierdzili, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pięciu miesięcy pozbawienia wolności, ma „podwójny” zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Pierwszy kończy się w lipcu tego roku, a drugi w styczniu 2018 roku. Nie ma również uprawnień do kierowania pojazdami.

Nieodpowiedzialny 38-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Dzisiaj został odwieziony do Zakładu Karnego w celu odbycia uprzednio zasądzonej kary.

Opr. TP

 

Ładowanie odtwarzacza...