Dzielnicowi uczyli „bezpiecznego Internetu” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uczyli „bezpiecznego Internetu”

Data publikacji 22.04.2015

Dzielnicowi z Komisariatów Policji w Stopnicy oraz w Solcu – Zdroju spotkali się dzisiaj z uczniami szkół podstawowych biorących udział w V edycji konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2015”. Dzieci ze szkół w Smogorzowie oraz w Skotnikach Dolnych zgłosiły się do rywalizacji w konkursie. Policjanci przekazali uczniom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Tegoroczna realizacja, to już piąta edycja organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2015”. Tegoroczna edycja skierowana jest do uczniów wszystkich typów szkół z województwa świętokrzyskiego. W realizację tego przedsięwzięcia aktywnie włączyli się również policjanci z powiatu buskiego.

Dzielnicowy st. sierż. Łukasz Majcher z Komisariatu Policji w Stopnicy odwiedził dzieci ze szkoły w Smogorzowie. Podczas spotkania z uczniami, mundurowy mówił o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, przestrzegał przed niebezpieczeństwami jakie mogą czyhać podczas „surfowania w Internecie”. Przybliżył wszystkim zebranym, jak należy się zachowywać w sieci, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.  Korzystając z okazji, omówił zasady poruszania się po drogach publicznych pieszych uczestników ruchu drogowego oraz rozdał zebranym elementy odblaskowe.   

Drugie spotkanie miało miejsce w Szkole Podstawowej w Skotnikach Dolnych. Tam mł. asp. Rafał Kosałka zaprezentował film profilaktyczny "3... 2... 1... Internet". W czasie pogadanki mówił o przestępstwach popełnianych za pomocą Internetu, ostrzegał przed ryzykownymi zachowaniami związanymi z korzystaniem z tego medium.

Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wśród młodzieży i dzieci zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zwiększenie poziomu wiedzy uczniów i ich rodziców na temat możliwości wykorzystania Internetu do pełnego uczestnictwa w życiu publicznym, społecznym i gospodarczym.    

Opr. TP

  • Smogorzów
  • Smogorzów
  • Smogorzów
  • Skotniki Dolne
  • Skotniki Dolne
  • Skotniki Dolne