Rozmawiali o bezpieczeństwie w Internecie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiali o bezpieczeństwie w Internecie

Data publikacji 23.04.2015

Po raz kolejny dzielnicowi z Komisariatów Policji w Stopnicy oraz w Solcu – Zdroju spotkali się z uczniami szkół biorących udział w V edycji konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2015”. Dzisiaj policjanci odwiedzili dzieci ze szkół w Stopnicy i Wiślicy.

Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wśród uczniów szkół zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Priorytetem jest ukazanie zagrożeń czyhających w sieci oraz zwiększenie poziomu wiedzy dzieci i młodzieży, ale również ich rodziców na temat możliwości wykorzystania z internetu do pełnego uczestnictwa w życiu publicznym, społecznym i gospodarczym.   

Dziś dzielnicowi z Komisariatu Policji w Stopnicy, st. sierż. Łukasz Majcher oraz asp. Dariusz Rasała odwiedzili dzieci ze szkoły w Stopnicy. Natomiast mł. asp. Rafał Kosałka z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju spotkał się z dziećmi uczęszczającymi do podstawówki w Wiślicy.

Podczas prelekcji mundurowi omówili zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Dzielnicowi przestrzegali przed pochopnym zawieraniem znajomości za pomocą portali społecznościach, ostrzegli przed niebezpieczeństwami, jakie mogą spotkań nas w „sieci”. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na temat, jakich informacji o nas samych nie wolno umieszczać w internecie oraz mówili o daleko idącej nieufności do osób, które nie zawsze podają się za siebie. Oprócz informacji przekazywanych przez policjantów, uczestnicy spotkań mieli okazję zobaczyć filmy profilaktyczne, które wzbudziły duże zainteresowanie.

W kilku turach, w przedsięwzięciu udział wzięło ponad 400 uczniów.

Opr. TP

  • Stopnica
  • Stopnica
  • Stopnica
  • Wiślica
  • Wiślica
  • Wiślica