TRUCK & BUS-podsumowanie akcji - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TRUCK & BUS-podsumowanie akcji

Data publikacji 27.04.2015

W piątek, 24 kwietnia na drogach powiatu buskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą "BUS i TRUCK". Akcja została skierowana głównie do kierowców pojazdów ciężarowych oraz przewoźników wykonujących transport osób.

Działania prowadzone były na drogach całego województwa świętokrzyskiego, w tym powiatu buskiego. Policjanci w trakcie kontroli sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty w ramach wykonywanego przewozu.

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia drogowe popełniane przez kierujących. Ich głównym celem było przeciwdziałanie wszelkim naruszeniom przepisów ruchu drogowego oraz ustawy o transporcie drogowym przez kierowców pojazdów ciężarowych, jak również przewoźników wykonujących transport osób.

W efekcie prowadzonej akcji, w powiecie buskim policjanci skontrolowali ponad 70 pojazdów, w tym 23 kierujących pojazdami ciężarowymi. Stróże prawa nałożyli łącznie 19 mandatów karnych za popełnione wykroczenia, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne oraz prawo jazdy kierującemu, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Policyjne akcje typu ,,BUS i TRUCK” są niezwykle potrzebne i ważne. Transport drogowy niesie ze sobą szereg zagrożeń w ruchu.

Opr. TP