Nietrzeźwy kierujący sprawcą wypadku - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący sprawcą wypadku

Data publikacji 27.04.2015

Dzisiaj rano na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Zołcza Ugory, doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Jak się okazało sprawca był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie szóstej, na drodze krajowej nr 79 biegnącej przez miejscowość Zołcza Ugory. Kierujący samochodem marki Volkswagen Golf, 23 – letni mężczyzna, jadąc od strony Sandomierza w kierunku Krakowa, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Volkswagen Polo. W wyniku zdarzenia kierujący osobowym volkswagenem polo 20 – letni mężczyzna oraz jego pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Sprawca zdarzenia, 23 – latek, mieszkaniec powiatu sandomierskiego, jak wykazało badanie stanu trzeźwości był nietrzeźwy.  Policjanci w jego organizmie stwierdzili blisko 0,7 promila alkoholu. Droga w miejscu zdarzenia była częściowo nieprzejezdna. Policjanci wprowadzili ruch wahadłowy. 

Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!

Kierując pojazdem pod wpływem alkoholu stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, poinformujmy o tym Policję.

Apelujemy o rozwagę i trzeźwość za kierownicą.

Opr. TP