Sprzęt do kłusowania znaleziony w gospodarstwie rolnym - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzęt do kłusowania znaleziony w gospodarstwie rolnym

Data publikacji 20.11.2019

Wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy podczas interwencji w gospodarstwie rolnym zauważyli dwa psy, których posiadanie wymaga zezwolenia. 39 – letni mieszkaniec gminy Stopnica takiego dokumentu nie posiadał. W trakcie przeszukania budynków, mundurowi znaleźli także wnyki i inne przedmioty mogące służyć do nielegalnych polowań na dziką zwierzynę. Zgodnie z ustawą, kto hoduje lub utrzymuje bez zezwolenia charty rasowe lub ich mieszańce, gromadzi, posiada, wytwarza, przechowuje urządzenia przeznaczone do kłusownictwa – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Stopniccy policjanci zostali wezwani wczoraj na interwencję do jednego z gospodarstw rolnych na terenie tej gminy. Podczas prowadzonych czynności, uwagę mundurowych zwrócił pies wyglądem przypominający charta. Posiadanie takiego psa wymaga zezwolenia. 39 – letni „gospodarz” oznajmił, że takiego dokumentu nie ma. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że pies może służyć do nielegalnych polowań na dziką zwierzynę. W związku z tym postanowili dokonać przeszukania całej posesji. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Zauważyli drugiego psa wyglądającego jak chart oraz znaleźli wnyki i inne urządzenia mogące służyć do kłusowania. Mężczyzna przyznał, że psy należą do niego, a jeden z zabezpieczonych przedmiotów – siatka, służyła między innymi do odłowu ryb. Sprzęty zostały zabezpieczone przez policjantów, a psy przekazane pod opiekę zaufanej osoby.           

Zgodnie z Ustawą Prawo łowieckie, kto hoduje lub utrzymuje bez zezwolenia charty rasowe lub ich mieszańce, gromadzi, posiada, wytwarza, przechowuje urządzenia przeznaczone do kłusownictwa – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.  

Opr. TP

  • Na miejscu zdarzenia
  • Na miejscu zdarzenia