Bezpieczny weekend majowy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny weekend majowy

Data publikacji 30.04.2015

Dzisiaj po południu rozpoczyna się dłuższy niż zwykle weekend. Cześć z nas po zakończeniu pracy wyjedzie odpocząć, część będzie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, jeszcze inni odwiedzą swoje rodziny. Pamiętajmy, aby na czas naszej nieobecności w domu, odpowiednio zabezpieczyć swój dobytek przed złodziejami.

Pamiętamy, że kiedy my odpoczywamy, nie odpoczywają złodzieje. Wyjeżdżając, musimy zabezpieczyć odpowiednio nasze mieszkanie, aby po powrocie nie zastała nas niemiła niespodzianka. Podstawą są solidne drzwi i dobre okna, których przed wyjazdem nie zapomnijmy zamknąć. Dodatkowym zabezpieczeniem, które będzie trudną przeszkodą do pokonania dla złodzieja, są rolety antywłamaniowe. Wychodząc z domu, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej czy okien zasłoniętych w ciągu dnia. W domach czy mieszkaniach wyposażonych w alarmy, koniecznie włączmy te zabezpieczenia. Poprośmy również sąsiada, aby spojrzał na nasze domostwo i w razie zagrożenia powiadomił odpowiednie służby. Warto również pamiętać o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.

Zarówno wtedy, gdy poczujemy się zagrożeni, jak i w razie ujawnienia kradzieży nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Taki przypadek należy zgłosić znajdującemu się w pobliżu policjantowi lub telefonicznie pod numer 997 lub 112.