Zatrzymany mężczyzna podejrzewany o zabójstwo - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna podejrzewany o zabójstwo

Data publikacji 08.05.2015

Dzisiaj przed południem policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali 32 – letniego mężczyznę, którego podejrzewają o dokonanie zabójstwa. Wczoraj w podbuskiej miejscowości znaleziono martwego 47 – latka. Dzisiejsza sekcja zwłok wykazała, że do jego śmierci ktoś się przyczynił. Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę do 25 lat, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 13 – tej policjanci dostali zgłoszenie, że w jednej z podbuskich miejscowości doszło do zgonu mężczyzny. Na miejsce udała się grupa operacyjno – procesowa wraz z prokuratorem.  Tam policjanci zastali zgłaszającego, który oświadczył, że zaniepokojony długą nieobecnością mężczyzny w pracy, postanowił odwiedzić go w miejscu zamieszkania. Dom zastał zamknięty, postanowił wejść do wnętrza przez niedomknięte okno. Gdy znalazł się w środku, zauważył na podłodze w jednym z pomieszczeń leżącego mężczyznę. Był to 47 – letni właściciel domu. Zgłaszający natychmiast powiadomił pogotowie oraz policję. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon 47 – latka. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zderzania, ciało zabezpieczono w prosektorium. Zabezpieczono znalezione ślady oraz potłuczone kawałki szkła. Dzisiaj odbyła się sekcja zwłok, podczas której okazało się, że ktoś przyczynił się do śmierci 47 – latka. W tej sprawie zatrzymano 32 – letniego mężczyznę, który był widziały z denatem po raz ostatni. Mężczyźni razem spożywali alkohol. Dzisiaj trwały czynności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia, do odtworzenia ostatnich chwil życia 47 – latka. Śledczy biorą pod uwagę, że mogło dojść do zabójstwa.

Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Opr. TP

Ładowanie odtwarzacza...