Wiosenny festyn z policjantem - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wiosenny festyn z policjantem

Data publikacji 10.05.2015

Kierownik rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju uczestniczył w festynie pod nazwą „Kolorowy zawrót głowy – rodzinny dzień w Busku – Zdroju”. W programie były konkursy z nagrodami, pokazy sprzętu policyjnego i wiele innych atrakcji. Korzystając z pięknej słonecznej pogody, w zabawie wzięło udział wielu mieszkańców naszego miasta, jak również kuracjuszy.

We wczorajszym festynie rodzinnym, który odbył się na al. Mickiewicza w Busku – Zdroju, aktywnie uczestniczył policjant z naszej komendy. W trakcie trwania wczorajszej imprezy, opowiadał jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Mundurowy omówił szczegółowo zalety korzystania z elementów odblaskowych podczas poruszania się poza obszarem zabudowanym po zapadnięciu zmroku. Przypominał o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię.  Apelował, aby robić to w miejscach wyznaczonych i przy świecącym się zielonym świetle na sygnalizatorze. Rozdawał opaski odblaskowe, zachęcając do noszenia ich na odzieży podczas spacerów.

Każdy chętny mógł zasiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się choć przez chwilę jak policjant. Funkcjonariusz rozpowszechniał wśród osób zgromadzonych na festynie ulotki o charakterze profilaktycznym.  Spotkanie trwało do późnego popołudnia i cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców jak i kuracjuszy odwiedzających nasze miasto.

Opr. TP