„ALKOHOL I NARKOTYKI" - w powiecie buskim - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„ALKOHOL I NARKOTYKI" - w powiecie buskim

Data publikacji 11.05.2015

Od wczesnych godzin porannych w sobotę, do niedzielnego poranka, na drogach powiatu buskiego policjanci prowadzili akcję pod hasłem "Alkohol i Narkotyki". Głównym celem działań było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

W czasie trwania 24 godzinnej akcji, policjanci biorący udział we wzmożonych działaniach dokonali prawie 700 badań stanu trzeźwości, zatrzymali na terenie powiatu buskiego 3 osoby, które zdecydowały się kierować pojazdem, pomimo tego, że wcześniej piły alkohol. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Jak się okazuje, pomimo wielu apeli i prowadzonych działań informacyjnych nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy ryzykują życie i zdrowie swoje oraz innych użytkowników dróg decydując się na jazdę „na podwójnym gazie”.

Wczoraj, już po zakończeniu akcji, prawo jazdy stracił również 43 – letni kierujący, który na remontowanym odcinku ulicy Bohaterów Warszawy w Busku – Zdroju, wyprzedzał kilka pojazdów. Pomimo odpowiedniego oznakowania i zakazu wyprzedzania, mężczyzna przewożąc pasażerkę, zdecydował się na ryzykowny manewr wyprzedzania, czym rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego i spowodował zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników drogi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy, a o dalszym jego losie zdecyduje sąd.

Przypominamy, że podobne akcje mają charakter cykliczny, a nasilone kontrole kierujących będą kontynuowane.