Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 11.05.2015

W piątek 32 – letni mężczyzna, usłyszał zarzut zabójstwa 47 – letniego mieszkańca gminy Busko – Zdrój. W sobotę po południu, Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Wszystko swój początek miało w czwartek 7 maja. Wtedy około godziny trzynastej, policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z podbuskich miejscowości doszło do zgonu mężczyzny. Po udaniu się na miejsce, mundurowi zastali zgłaszającego. Oświadczył on, że był zaniepokojony długą nieobecnością mężczyzny w pracy i postanowił go odwiedzić w miejscu zamieszkania. Dom był zamknięty, lecz widzą niedomknięte okno zdecydował się wejść do środka. Wtedy to, zauważył leżącego mężczyznę na podłodze w jednym z pomieszczeń.

Okazał się nim 47 – letni właściciel domu. Zgłaszający powiadomił pogotowie oraz policję. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora przeprowadzili szereg czynności, natomiast ciało zabezpieczono w prosektorium. Następnego dnia odbyła się sekcja zwłok, podczas której okazało się, że ktoś przyczynił się do śmierci mężczyzny.

Jeszcze tego samego dnia buscy kryminalni zatrzymali 32 – letniego mężczyznę, który był podejrzewany o dokonanie tego czynu. W czasie trwania śledztwa, funkcjonariusze ujawnili nowe fakty, które pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu zabójstwa 47 – latka. W sobotę, na wniosek prokuratora, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas trzech miesięcy. Dzisiaj podejrzany został przewieziony do zakładu karnego.

Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Opr. TP

Ładowanie odtwarzacza...