Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2015 - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2015

Data publikacji 13.05.2015

ODEZWA SPOŁECZNOŚCI PaT do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych

Społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprasza Państwa do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki.
 
Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – 1 czerwca 2015 roku punktualnie o godz. 14.00.
 
Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.
 
Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.
 
Zaprośmy to tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy, w poniedziałkowe, czerwcowe popołudnie, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, dopalacze, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.
 
W imieniu społeczności PaT
 
inspektor Grzegorz Jach

Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego
Społeczny Doradca Rzecznika Praw Dziecka
Kawaler Orderu Uśmiechu