Bracia tymczasowo aresztowani - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bracia tymczasowo aresztowani

Data publikacji 16.05.2015

Wczoraj Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania dwóch mieszkańców gminy Busko – Zdrój. 19 – latek spędzi w areszcie co najmniej trzy miesiące, natomiast 17 – latek miesiąc. Konsekwencją ich czynów może być długoletni pobyt w więzieniu.

W środę buscy kryminalni uzyskali informację, że 18 letni mieszkaniec podbuskiej miejscowości stał się ofiarą rozboju. Funkcjonariusze niezwłocznie dotarli do tego mężczyzny, który potwierdził informacje. Jak się okazało do zdarzenia doszło na początku kwietnia tego roku. 18 - latek był bity drewnianym kijem bejsbolowym, a w trakcie tego czynu sprawca zabrał mu z kieszeni pieniądze, saszetkę na dokument, bluzę oraz dwa telefony komórkowe. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na kwotę ponad 1300 zł. 18 - latek doznał ogólnych obrażeń. Z obawy przed 19 – letnim napastnikiem, nie zgłosił się po pomoc medyczną, o zajściu też nie mówił nikomu.

Do kolejnego przestępstwa doszło w ubiegłym tygodniu. 19 - latek, wspólnie ze swoim o dwa lata młodszym bratem, pobili tego samego 18 - latka, żądając od niego wydania pieniędzy. Młodszy trzymał ofiarę, a starszy zadawał ciosy. Chcieli od niego 2000 zł, ale nic nie dostali, ponieważ ofiara nie miała pieniędzy.

W czwartek rodzeństwo zostało zatrzymane przez policjantów. Wczoraj byli przesłuchiwani w prokuraturze, a później zostali doprowadzeni do sądu. Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, 19 – latka na czas trzech miesięcy oraz 17 – latka na miesiąc.

Opr. TP

Ładowanie odtwarzacza...