Policjanci zatrzymali nieuczciwego kierowcę - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nieuczciwego kierowcę

Data publikacji 19.05.2015

Dzisiejszej nocy policjanci zatrzymali 41 – letniego kierowcę ciężarówki. Jest on podejrzewany o kradzież z włamaniem do naczepy, którą przewoził kable. Stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli ponad 200 metrów kabla, skradzionego przez kierowcę. Za ten czyn grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy, na parkingu jednej ze stacji paliw w gminie Busko – Zdrój. Uwagę policjantów patrolujących teren gminy, zwrócił uwagę mężczyzna leżący pod naczepą samochodu ciężarowego. Na widok funkcjonariuszy schował się on za koła naczepy. Stróże prawa podjechali bliżej i postanowili sprawdzić przyczynę jego zachowania. Jak się okazało był to 41 – letni kierowca ciężarówki z naczepą, pod którą leżał. Policjanci w trakcie rozmowy z mężczyzną, zauważyli przeciętą i wyciągniętą linkę zabezpieczającą, chroniącą przed otwarciem naczepy.

Usunięte zabezpieczenie umożliwiało swobodny dostęp do przewożonego ładunku. Funkcjonariusze dokładnie obejrzeli naczepę i w jej elementach konstrukcyjnych znaleźli zwoje kabli, takich samych jak w przewożonym ładunku. Takie same kable znaleziono w kabinie ciężarówki, cześć z nich była już pozbawiona otuliny. Po zmierzeniu okazało się, że jest ich łącznie ponad 200 metrów.

Funkcjonariusze zatrzymali 41 – letniego kierowcę. W trakcie przeprowadzonego badania na stan trzeźwości okazało się, iż mężczyzna miał w organizmie ponad 0,9 promila alkoholu. Kierujący wstępnie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Dzisiaj będzie składał wyjaśnienia. Trwa dokładne ustalanie wartości strat poniesionych przez właścicieli ładunku. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP