Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy dzień obowiązywania zmienionych przepisów, pierwsze zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 19.05.2015

Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju w pierwszym dniu obowiązywania zmian w przepisach Prawa o Ruchu Drogowym, zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Spotkanie z mundurowymi zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy.

Wczoraj po południu, policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na drodze krajowej nr 73 w gminie Stopnica, zwrócili uwagę na mercedesa. Zmierzyli prędkość osobówki i okazało się, że kierujący przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h. Po mimo nagłaśniania informacji o zmianach przepisów, jakie wczoraj weszły w życie, kierujący nie spodziewał się, że policjanci zatrzymają mu prawo jazdy.  Kierującemu za przekroczenie prędkości funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące.

Tylko wczoraj, na drogach powiatu buskiego ujawniono 31 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących.

Jeszcze raz informujemy, że od wczoraj obowiązują zmiany w przepisach Prawa o Ruchu Drogowym. Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Opr. TP