Policjanci odzyskali skradzione linki elektryczne - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione linki elektryczne

Data publikacji 22.05.2015

Stopniccy policjanci zatrzymali wczoraj mężczyznę podejrzewanego o kradzież napowietrznych linek elektrycznych. Łupem 51 – latka padło ponad 300 metrów przewodu, o wartości około 3500 zł. Do zdarzenia doszło w gminie Pacanów. Konsekwencją jego czynu może być nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło po gwałtownej burzy, która nawiedziła gminę Pacanów. Zespół pogotowia energetycznego naprawiał pozrywane linie elektryczne, przywracając dostawę energii do okolicznych gospodarstw. Po dokonanej naprawie, uszkodzone przewody pozostawiali na miejscu awarii i udali się do kolejnego zgłoszenia. Kiedy wczoraj wrócili po zerwane przewody, okazało się, że ktoś je zabrał. Linki z jednej strony były przymocowane do słupa, a końce leżały na ziemi.

Elektrycy o zaistniałym zdarzeniu powiadomili stróżów prawa. Na miejsce udali się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy. Po obejrzeniu i zabezpieczeniu śladów, przystąpili do typowania osób, które mogą mieć związek ze sprawą. Odwiedzili 51 – letniego mieszkańca gminy Pacanów, u którego na posesji zauważyli obok budynku gospodarczego skorodowane szczypce. Na ostrzach widoczne były ślady starcia korozji i zabrudzenia w kolorze aluminium. W obrębie innego budynku, policjanci znaleźli aluminiowe linki elektryczne. Po zmierzeniu okazało się, że łączna długość to ponad 300 metrów, a ich wartować wynosi około 3500 zł. Przewody wróciły do prawowitego właściciela.

51 – letni mężczyzna noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzisiaj będzie składał wyjaśnienia w tej sprawie. Kodeks karny za kradzież przewiduje nawet 5 – letni pobyt w więzieniu.  

Opr. TP