Chroń auto przed kradzieżą - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chroń auto przed kradzieżą

Data publikacji 26.05.2015

Niejednokrotnie wiele lat oszczędzamy by wreszcie zakupić wymarzone auto. Od chwili zakupu dbamy o nie, czerpiemy przyjemność z jazdy nim, jesteśmy dumnym posiadaczem wymarzonej marki samochodu. Nie przyjdzie nawet właścicielowi do głowy, że ktokolwiek mógłby je uszkodzić lub ukraść. Jednak w dzisiejszych czasach pozostawienie samochodu bez jakichkolwiek dodatkowych zabezpieczeń wiąże się z ryzykiem jego utraty. Złodzieje stosują coraz bardziej wyrafinowane metody kradzieży.

W ostatnim czasie na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano zwiększoną liczbę kradzieży pojazdów. Jak wynika z policyjnych statystyk, największe zainteresowanie wśród złodziei samochodów wzbudzają pojazdy marki Volkswagen, Audi, Seat i Skoda. Tak było w ubiegłym tygodniu, gdzie z przyblokowego parkingu, na jednym z osiedli w Busku – Zdroju, doszło do kradzieży kilkunastoletniej skody. Jak widać złodziei interesują nie tylko nowe, luksusowe pojazdy, ale nawet kilkunastoletnie, wysłużone auta. By ustrzec się bolesnej i niemiłej niespodzianki w postaci utraty samochodu należy stosować poniższe porady:

• Nigdy nie zostawiaj kluczy w stacyjce samochodzie.
• Zawsze zamykaj okna i drzwi samochodu, nawet jeżeli parkujesz na podwórku przed własnym domem.
• Zabezpiecz okna w garażu. Złodziej nie będzie w stanie zobaczyć, jaki rodzaj samochodu posiadasz oraz dostrzec częstotliwości używania samochodu.
• Parkuj w miejscach dobrze oświetlonych, w pobliżu innych samochodów, tam gdzie przebywa więcej ludzi.
• Nawet parkując na krótką chwilę, włącz alarm oraz inne posiadane zabezpieczenia.
• Rozważ zakup widocznego systemu blokującego kierownicę lub skrzynię biegów lub specjalnego zabezpieczenia przed złodziejami (może to być autoalarm, immobiliser, ukryte wyłączniki czy monitoring GPS).
• Przy zakupie nowego samochodu musisz pamiętać, że niektóre modele cieszą się wśród złodziei większa popularnością, niż inne. Warto na to zwrócić uwagę.

Zadbajmy o to by nasze auta nie stały się dla nich łatwym celem.