Policjanci odnaleźli schorowanego mężczyznę - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli schorowanego mężczyznę

Data publikacji 29.05.2015

Kilka minut przed godziną dwudziestą pierwszą dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju otrzymał informację o zaginięciu 92-letniego mężczyzny. Sytuacja była trudna, ponieważ dodatkowo okazało się, że zaginiony senior choruje na cukrzycę. Policjanci bardzo szybko rozpoczęli poszukiwania.

Do zaginięcia doszło wczoraj popołudniu, w jednej z podbuskich miejscowości. 92 - letni mężczyzna poszedł wtedy na swoją łąkę, zabierając ze sobą kosę i widły. Kiedy nieobecność seniora w domu przedłużała się, rodzina zaczęła go szukać. Gdy ich działania nie przyniosły zamierzonego skutku, powiadomili Policję. Natychmiast w miejsce gdzie 92 - latek był widziany po raz ostatni, udali się policjanci pełniący służbę.

Funkcjonariusze poszli w kierunku łąki, na którą najprawdopodobniej udał się senior. Po drodze znaleźli but oraz latarkę należącą do zaginionego. W trakcie dalszych poszukiwań policjanci zauważyli leżącego w trzcinie, bosego, skrajnie wyczerpanego i przemokniętego mężczyznę. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy, wezwano karetkę pogotowia.

Mężczyzna został oddany pod opiekę lekarza i przewieziony do szpitala. Szybkie i profesjonalne działanie policjantów, zapobiegło tragedii.

Opr. TP