Buski „Zryw Wolnych Serc” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Buski „Zryw Wolnych Serc”

Data publikacji 02.06.2015

Wczoraj w buskim parku zdrojowym, w ramach programu „Profilaktyka a Ty” policjanci uczestniczyli w happeningu. Wcześniej w Buskim Samorządowym Centrum Kultury zorganizowano debatę społeczną podsumowująca XIII Świętokrzyskie Dni Profilaktyki.

Po zakończeniu debaty, jej uczestnicy przeszli do pobliskiego parku zdrojowego. Tam przy muszli koncertowej odbyła się druga cześć spotkania. Wszyscy zebrani uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji dotyczącej obszaru profilaktyki. W ramach tej inicjatywy punktualnie o godzinie 14:00 odbył się tzw. „Zryw Wolnych Serc”. Biorący udział w zrywie jednoczyli się z uczestnikami przedsięwzięcia z terenu całego kraju. Polegało to na położeniu prawej dłoni na sercu i wybijaniu przez 60 sekund wspólnie jego rytmu. Podczas happeningu młodzież rozdawała naklejki uczestnikom spotkania promując tym samym „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” oraz modę na życie bez uzależnień. Następnie młodzież z buskiej grupy PaT wystawiła przedstawienie profilaktyczne pt. „Sekret”.  

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży, mieszkańców Buska – Zdroju, a także gości wypoczywających w naszym mieście.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju