Najlepszy patrol został wyłoniony - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepszy patrol został wyłoniony

Data publikacji 15.06.2015

Reprezentacje policjantów prewencji ze wszystkich komend powiatowych w naszym województwie, a także komendy miejskiej oraz Oddziału Prewencji Policji w Kielcach wzięły udział w wojewódzkich eliminacjach Turnieju Par Patrolowych pn. „Patrol Roku 2015”. W czwartek na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach rozpoczęły się dwudniowe zmagania funkcjonariuszy. W piątek poznaliśmy zwycięzców.

Pierwszym etapem był praktyczny sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego. Każdy z uczestników otrzymał 12 sztuk amunicji. W określonym czasie musieli oni oddać 6 jak najcelniejszych strzałów zza przesłony do oddalającej się tarczy, a następnie wymienić magazynek i oddać koleje 6 strzałów do ukazującej się na krótki czas tarczy.

Kolejnym etapem była symulacja policyjnej interwencji. 15 drużyn zmagało się z teoretycznie błahą interwencją domową dotyczącą kradzieży telefonu komórkowego. Policjanci musieli wykazać się dużym opanowaniem oraz spostrzegawczością, gdyż w miejscu podejmowanych czynności znajdowała się duża ilość niebezpiecznych przedmiotów. Ostatecznie funkcjonariusze odzyskali utracenie mienie oraz zatrzymali jedną z osób, która okazała się poszukiwana.

W piątek od rana wszyscy uczestnicy rozpoczęli od ćwiczeń na hali sportowej. Początkowo musieli wykazać się sprawnością fizyczną. Test został ułożony w taki sposób, by sprawdzić ogólna motorykę funkcjonariuszy.

Bez wątpienia każdy policjant powinien być wysportowany, lecz nieodzownym elementem jest posiadanie zarówno wiedzy, jak i umiejętności w sytuacjach, kiedy należy obezwładnić agresywnego napastnika. Dlatego też, w kolejnej części mundurowi musieli wykazać się praktyczną znajomością technik obezwładniania.

Ostatnim elementem konkursu był wymagający test wiedzy na temat przepisów kodeksu wykroczeń, kodeksu karnego, a także przepisów prawa o ruchu drogowym. Zalazły się w nim również pytania odnośnie restrykcyjnych warunków i przypadków użycia broni palnej, a także środków przymusu bezpośredniego.

W piątek po godzinie 15 w budynku Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zostali wyłonieni zwycięscy konkursy, którzy otrzymali gratulacje od Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach, mł. insp. dr Rafała Kochańczyka.

W trójce najlepszych drużyn znaleźli się:

Miejsce pierwsze: sierż. Michał Kołomański, Tomasz Nawrocki – Oddział Prewencji Policji w Kielcach

Miejsce drugie: post. Rafał Żabicki, post. Michał Maciejski – Oddział Prewencji Policji w Kielcach

Miejsce trzecie: sierż. Michał Prażuch, st. post. Mariusz Strojek – Komenda Powiatowa Policji w Busku Zdroju.    

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

  • Zwycieskie drużyny
  • Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach mł. insp. dr Rafał Kochańczyk
  • Puchary
  • Policjanci przeprowadzający interwencję
  • Policjanci biorący udział w konkursie
  • Interwencja