Nietrzeźwy kierujący pomylił pory dnia - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący pomylił pory dnia

Data publikacji 15.06.2015

Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierującego autobusu. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. 50 – letniemu mieszkańcowi gminy Pacanów, mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Za czyn, o który jest podejrzewany, grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie dwudziestej pierwszej, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju dotarła informacja, że po drodze krajowej nr 73 jedzie autobus, którego kierujący może być nietrzeźwy. Pojazd miał się poruszać od strony Stopnicy w kierunku Buska – Zdroju. Dyżurny w tym kierunku wysłał natychmiast dwa patrole policjantów ruchu drogowego. Mundurowi podczas patrolu uzyskali informację, że autobus najprawdopodobniej w miejscowości Smogorzów zawrócił i jedzie w kierunku Pacanowa.     

Stróże prawa udali się w tym kierunku i w miejscowości Mietel zauważyli autobus jadący całą szerokością jezdni. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd. Jeden radiowóz zablokował przód autokaru uniemożliwiając mu dalszą jazdę, natomiast drugi radiowóz stanął z tyłu blokując drogę ewentualnego zawrócenia. Kierującym okazał się 50 – letni mieszkaniec gminy Pacanów. W jego organizmie policjanci podczas badania stwierdzili ponad 2,8 promila alkoholu. Nierozsądnemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.  Jak tłumaczył policjantom, pomyliły mu się pory dnia i myślał, że jest już ranek dnia następnego, wsiadł do autobusu i chciał jechać do pracy.    

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

Opr. TP