Wyróżnienia dla policjantów - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnienia dla policjantów

Data publikacji 15.06.2015

Dziś odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień zasłużonym policjantom w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach, w Sali Narad imienia majora Jana Piwnika Ponurego. Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach pogratulował również wysokich miejsc, zajmowanych przez naszych funkcjonariuszy m.in. w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie „Policjant Ruchu Drogowego”, „Ogólnopolskich zawodach funkcjonariuszy policji w ratownictwie wodnym”.

Doceniając zaangażowanie w służbie, profesjonalizm i wzorowe wykonywanie swoich obowiązków służbowych, dziś wyróżniono i nagrodzono świętokrzyskich funkcjonariuszy. Policjanci odebrali nagrody z rąk Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach mł. insp. dr Rafała Kochańczyka w asyście Pierwszego Zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach mł. insp. Romana Sobczaka.

Wyróżnieni mundurowi na co dzień pełnią służbę m.in. w Wydziale Prewencji, Sztabie Policji, Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Wydziale d/w z Przestępczością Narkotykową komendy miejskiej oraz wojewódzkiej, a także funkcjonariusze z Włoszczowy i Buska – Zdroju.

Również dziś policjantom, którzy w ostatnim czasie wyróżniali się na różnych zawodach i zajmowali na nich wysokie miejsca, pogratulowali obecni komendanci wraz z bezpośrednimi przełożonymi.

Przypomnijmy:

mł. asp. Łukasz Kołodziejczyk z ostrowieckiej drogówki reprezentujący nasz garnizon, zajął III miejsce w klasyfikacji indywidualnej XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Natomiast drużynowo wraz z mł. asp. Sebastianem Zwolskim z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach znaleźli się tuż za podium, tj. na wysokim 4 miejscu.

asp. Dominik Kendych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz st. post. Mateusz Augustyn, na co dzień pełniący służbę w chęcińskim komisariacie zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej w „Ogólnopolskich zawodach funkcjonariuszy Policji w ratownictwie wodnym”.

st. sierż. Joanna Skucińska z Komisariatu Policji w Bodzentynie zajęła wśród kobiet I miejsce w biegu na dystansie 3 km w kategorii służb mundurowych w I Zawodach Służb Mundurowych o Puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach, zorganizowanych przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Busku-Zdroju. Patronatem honorowym zawody objął Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach – mł. insp. dr Rafał Kochańczyk.

Kieleccy antyterroryści zajęli 10 miejsce na 25 drużyn biorących udział w pierwszych w Polsce zawodach jednostek specjalnych służb mundurowych „Jedziemy do odcięcia 2015”. Natomiast wśród grup policyjnych nasza uplasowała się na ósmym miejscu.

Opr. MT
Źródło: KWP w Kielcach

  • Zwycięzcy konkursów z komendantami
  • Wyróżnieni policjanci
  • Komendant gratuluje policjantowi ze Sztabu Policji KWP w Kielcach