Nie chciał się spotkać z policjantami, trafił do celi - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie chciał się spotkać z policjantami, trafił do celi

Data publikacji 26.06.2015

Stopniccy policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Pacanowa, podejrzewanego o kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania rowerami. Dodatkowo podczas zatrzymania znieważył interweniujących policjantów. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem na jednej z ulic w Pacanowie. Policjanci z Komisariatu Policji w Stopnicy zauważyli rowerzystę, którego zachowanie świadczyło, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania się rowerzyście.

Mężczyzna nie zareagował i podjął próbę ucieczki, która zakończyła się jego upadkiem podczas wjeżdżania na chodnik. 34 – letni rowerzysta został doprowadzony do radiowozu, gdzie miał zostać poddany badaniu stanu trzeźwości. Mężczyzna stanowczo odmówił i stawiał czynny opór próbując przy tym uciec z miejsca kontroli.

W trakcie interwencji ubliżał policjantom, a jednego z nich kopnął. W niedługim czasie wyjaśnił się powód, dlaczego rowerzysta nie chciał się spotkać z policjantami i tak zacięcie się przed tym bronił. Okazało się, że mieszkaniec Pacanowa ma aktualny zakaz kierowania rowerami.  

Mężczyzna został zatrzymany, natomiast jego krew zostanie poddana badaniu, aby ustalić stan jego trzeźwości. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

Opr. TP