,,Bezpieczny weekend – Pierwszy Weekend Wakacji” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Bezpieczny weekend – Pierwszy Weekend Wakacji”

Data publikacji 29.06.2015

W trakcie minionego weekendu - od piątku 26 czerwca do niedzieli 28 czerwca na drogach powiatu buskiego doszło do 1 zdarzenia drogowego, w którym obrażenia odniosła jedna osoba. Policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących.

Działania "Bezpieczny weekend" trwały od piątku od godziny 14:00  do niedzieli do godziny 24:00. Kierujący mogli w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach województwa świętokrzyskiego. Na terenie powiatu buskiego policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 6 nietrzeźwych kierujących, zatrzymali 3 prawa jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, skutkujące spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa oraz 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości maksymalnej o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci  zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach przede wszystkim: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożenie dzieci bez wykorzystania fotelików.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

Opr. TP