Trzej podejrzewani o rozbój w policyjnym areszcie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzej podejrzewani o rozbój w policyjnym areszcie

Data publikacji 30.06.2015

Stopniccy policjanci zatrzymali wczoraj trzech „młodzieńców” podejrzewanych o dokonanie rozboju. Wszyscy są mieszkańcami gminy Szczucin. Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Pokrzywdzony stracił portfel z zawartością dokumentów oraz 70 zł. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Rozbój

Wszystko rozegrało się w nocy z niedzieli na poniedziałek w gminie Pacanów. Kilkadziesiąt minut po północy, do wracającego do domu 19 – latka podjechał osobowy volkswagen. Z pojazdu wyszło trzech mężczyzn, jeden z nich zażądał pieniędzy. Napastnik nie czekając na reakcję nastolatka, uderzył go w twarz, a następnie zaczął go dusił. Po chwili pasażerowie volkswagena przyłączyli się do sprawcy bijąc 19 -latka. Poszkodowany oddał agresorom portfel z zawartością dokumentów oraz 70 złotych. Na widok nadjeżdżającego pojazdu, napastnicy wsiedli do swojego samochodu i odjechali.

Zatrzymanie 

Wczoraj po południu kryminalni z Komisariatu Policji w Stopnicy zatrzymali trzech młodych mieszkańców gminy Szczucin, podejrzewanych o dokonanie rozboju. Są to dwaj 19 – latkowie oraz o rok młodszy kolega. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Śledczy będą wyjaśniać, jaki udział miał każdy z nich w zaistniałym zdarzeniu. Dzisiaj będą składać wyjaśnienia w prokuraturze.

Za ten czyn może im grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.   

Opr. TP

  • Jeden z zatrzymanych w policyjnym areszcie
  • Jeden z zatrzymanych w policyjnym areszcie
  • Jeden z zatrzymanych w policyjnym areszcie