Policjanci apelują – rolniku zabezpiecz swoją własność - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci apelują – rolniku zabezpiecz swoją własność

Data publikacji 01.07.2015

Rolnicy rozpoczęli zbiory płodów rolnych. Część zbiorów pozostawiają na polu, aby je w późniejszym czasie zwieść do gospodarstwa. Właśnie na taką okazję czekają przestępcy. Zbiory pozostawione na polach na noc, z daleka od gospodarstw i domostw stają się łatwym łupem złodziei. Kuszeni szybkim zarobkiem, kradną plony, powodując straty materialne dla rolników.

Korzystając z odpowiednich warunków pogodowych, rolnicy rozpoczęli zbiór owoców i warzyw. Zdarza się, że niektóre zebrane płody rolne, z różnych przyczyn pozostawiają na noc na polu. Pozostawione zbiory, z dala od gospodarstw, stają się łatwym łupem dla przestępców którzy chcą się szybko wzbogacić. Do takiej kradzieży doszło na początku tego tygodnia w gminie Busko – Zdrój. Złodziej który zauważył, że na jednym z pól leży wykopany wczesnej czosnek, wykorzystał okazję i w nocy skradł około 2000 główek. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na kwotę 2000 zł. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży płodów rolnych, policjanci apelują – rolniku zabezpiecz swoją własność przed kradzieżą.

Przygotowane do sprzedaży owoce bądź warzywa nie pozostawiaj na polu bez nadzoru. 

Na noc przewieź zbiory do gospodarstwa.

Jednocześnie amatorów cudzej własności przestrzegamy przed odpowiedzialnością karną. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.   

Opr. TP