Popełnił wykroczenie, odpowie również za przestępstwo - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Popełnił wykroczenie, odpowie również za przestępstwo

Data publikacji 08.07.2015

Buscy policjanci zatrzymali wczoraj 62 - letniego mężczyznę, który chciał im wręczyć łapówkę. Kierowca, aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, próbował wręczyć 100 złotowy banknot w zamian za odstąpienie od ukarania go. Za taki czyn kodeks karny przewiduje nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem na jednej z dróg w gminie Solec – Zdrój, funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali do kontroli kierującego dostawczym Renault. Przyczyną było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. W miejscu ograniczenia prędkości maksymalnej do 50 km/h, kierujący dostawczakiem przekroczył ją o 34 km/h.  Za złamanie przepisu ruchu drogowego, policjanci nałożyli na 62-latka mandat karny w kwocie 200 zł oraz 6 punktów. Jednak mieszkaniec gminy Stopnica licząc, że uniknie odpowiedzialności, chciał wręczyć policjantowi 100 złotowy banknot. Rozczarował się w momencie, kiedy stróże prawa oznajmili mu, że zostaje zatrzymany.

Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze. Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej policjantom, kierowcy może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP