Policjanci dla wypoczywających na półkoloniach - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dla wypoczywających na półkoloniach

Data publikacji 08.07.2015

Wczoraj w Stopnicy oraz Pacanowie odbyły się spotkania policjantów z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach. W trakcie spotkań funkcjonariusze przygotowali szereg atrakcji. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć z bliska radiowóz, założyć elementy umundurowania oraz wykonać odcisk linii papilarnych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Stopnicy uczestniczyli w spotkaniu z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach. Mundurowi przeprowadzili prelekcję na temat pracy policjantów, a także zaprezentowali radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dzieci miały okazję założyć elementy umundurowania oraz wyposażenia służącego wykorzystywanego podczas zabezpieczenia imprez masowych.

Technik kryminalistyki demonstrował najmłodszym tajniki w zakresie ujawniania odcisków linii papilarnych. Dzieci bardzo chętnie brudziły w tuszu palce i dłonie, po czym zostawiały ślad na karcie, którą następnie zabierały na pamiątkę.

Policjanci ruchu drogowego zaprezentowali motocykle wykorzystywane do patrolowania dróg naszego regionu. Dzieci chętnie korzystały z możliwości zięcia miejsca policyjnego motocyklisty wczuwając się w jego rolę.

W trakcie zabawy funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku, aby wakacje były czasem zabawy, a nie zmartwień.

 

Opr. TP

  • spotkanie z policjantami w Stopnicy
  • spotkanie z policjantami w Stopnicy
  • spotkanie z policjantami w Stopnicy
  • spotkanie z policjantami w Stopnicy
  • spotkanie z policjantami w Stopnicy
  • spotkanie z policjantami w Pacanowie