Zatrzymani z marihuaną i białym proszkiem - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z marihuaną i białym proszkiem

Data publikacji 09.07.2015

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju zatrzymali wczoraj dwóch 19 - latków. Przy jednym z nich znaleźli foliową torebkę z białym proszkiem, a w samochodzie srebrne zawiniątko z suszem roślinnym. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Buscy kryminalni uzyskali wczoraj informację, że dwóch 19 – latków poruszających się osobowym audi, może mieć przy sobie narkotyki.  Podczas patrolu na parkingu przy stacji paliw w podbuskiej miejscowości, zauważyli zaparkowany pojazd marki Audi. W środku siedziało dwóch młodych mężczyzn. Kryminalni przystąpili do legitymowania.   

W trakcie kontroli, obaj mężczyźni zachowywali się nerwowo. Podczas przeszukania, funkcjonariusze przy jednym z nich znaleźli foliowe zawiniątko z zawartością białej substancji. W pojeździe policjanci znaleźli również srebrne zawiniątko z zawartością suszu roślinnego w kolorze zielono-brunatnym.  Zabezpieczony susz roślinny o wadze 1 grama, po przebadaniu na testerze narkotykowym zidentyfikowano jako marihuana. Biały proszek zabezpieczono do dalszych badań.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Jeżeli dalsze badania potwierdzą, że zabezpieczone substancje to narkotyki, mężczyznom posiadanie środków odurzających może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • susz roślinny
  • folia z zawartością białego proszku