Kolejne zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 13.07.2015

Na co dzień policjanci dbają o nasze bezpieczeństwo. Nierozważne zachowania kierowców, mogą mu zagrozić. Dlatego też każdego dnia funkcjonariusze bacznie przyglądają się zachowaniu uczestników ruchu. Od 18 maja bieżącego roku, w związku z nadmiernym przekroczeniem prędkości, świętokrzyscy stróże prawa zatrzymali 417 praw jazdy.

Przekroczenie prędkości jest najczęstszą przyczyną tragicznych wydarzeń na naszych drogach, dlatego też każdego dnia funkcjonariusze bacznie przyglądają się zachowaniu uczestników ruchu.   

Wczoraj wieczorem, policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju pełniący służbę w gminie Stopnica, zwrócili uwagę na osobowe mitsubishi. Wykonany pomiar prędkości jednoznacznie wykazał, iż kierujący przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h. 31 –letni mieszkaniec województwa mazowieckiego musiał czasowo pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

W piątkowy poranek w gminie Kluczewsko, skrajnie nieodpowiedzialny kierowca volvo również utracił swoje uprawnienia. Policjanci włoszczowskiej drogówki pełniący służbę w radiowozie wyposażonym w wideorejestrator, zatrzymali do kontroli 43 – letniego mieszkańca powiatu sandomierskiego. Kierujący w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził aż 157 km/h.

Jeszcze raz przypominamy, że od 18 maja 2015 r. obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

a) kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Policjanci będą bacznie obserwowali zachowania kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Opr. TP/DJ

Źródło: KPP w Busku – Zdroju/ Włoszczowie

Ładowanie odtwarzacza...