Zatrzymani z suszem marihuany - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z suszem marihuany

Data publikacji 16.07.2015

Stopniccy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn. Podczas kontroli drogowej, przy 18 i 20 – latku, mundurowi znaleźli marihuanę. Mężczyźni podejrzewani są o posiadanie środków odurzających. Za to przestępstwo ustawodawca przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się wczoraj wieczorem, w gminie Pacanów. Policjanci prewencji z Komisariatu Policji w Stopnicy, zauważyli osobowego volkswagena stojącego na poboczu drogi. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować osoby przebywające w pojeździe. W volkswagenie siedziało trzech mężczyzn. Na widok stróżów prawa, zaczęli zachowywać się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. Przy kontrolowanych 18 i 20 – latku, policjanci znaleźli susz roślinny przypominający wyglądem i zapachem marihuanę. Wstępne badania przy użyciu testera narkotykowego wykazały, że zabezpieczona substancja to marihuana o wadze 2 gram.  Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Jeśli dalsze badania potwierdzą, że zabezpieczone substancje to narkotyki, za posiadanie środków odurzających grozić im może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Susz roślinny
  • Jeden z zatrzymanych w policyjnym areszcie
  • Jeden z zatrzymanych w policyjnym areszcie