22 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

22 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 17.07.2015

Wczoraj policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali kolejne prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości. Od czasu obowiązywania zmian w przepisach Prawa o Ruchu Drogowym, jest to 22 dokument. Kierujący znacznie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Wczoraj po południu, policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na drodze krajowej nr 73 w gminie Stopnica, zwrócili uwagę na osobowego Opla Astrę. Zmierzyli prędkość osobówki i okazało się, że kierujący przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h. Kierującemu za przekroczenie prędkości funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali 400 zł mandatem i 10 punktami. Jest to 22 prawo jazdy zatrzymane przez policjantów na terenie powiatu buskiego, od czasu obowiązywania zmian w przepisach.

Jeszcze raz przypominamy, że od 18  maja 2015 r. obowiązują zmiany w Ustawie prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

  1. kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Opr. TP