O bezpiecznych wakacjach bez dopalaczy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpiecznych wakacjach bez dopalaczy

Data publikacji 17.07.2015

Buscy dzielnicowi spotkali się z młodzieżą wypoczywającą na koloniach w Busku - Zdroju. Policjanci rozmawiali o uzależnieniach oraz konsekwencjach prawnych posiadania zabronionych środków. Udzielali wskazówek jak bezpiecznie spędzić wakacje.

Wczoraj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zorganizowali spotkanie z młodzieżą wypoczywającą na koloniach na terenie naszego miasta. Podczas spotkania mundurowi przestrzegali młodzież przed zażywaniem narkotyków, dopalaczy czy też innych środków psychoaktywnych. Zgromadzeni mieli możliwość zapoznania się konsekwencjami prawnymi posiadania substancji zabronionych. Funkcjonariusze zachęcali do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Przypomnieli o zasadach bezpiecznego korzystania z kąpieli w zbiornikach wodnych. Mówili jak poruszać się po drogach po za obszarem zabudowanym, po zapadnięciu zmroku. Stróże prawa omówili również prawidłowe zachowanie podczas spotkania się z nieznanym lub agresywnym psem.

Uczestnicy prelekcji chętnie zadawali pytania na interesujące ich tematy odnośnie przepisów prawa o ruchu drogowym oraz służby w Policji.  

Opr. TP

  • Policjanci wraz z uczestnikami spotkania