DOPALACZE CIĄGLE GROŹNE! - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DOPALACZE CIĄGLE GROŹNE!

Data publikacji 22.07.2015

Nie ma dnia żeby świętokrzyscy policjanci nie przestrzegali przed zażywaniem dopalaczy. Robią to podczas prelekcji z wypoczywającą młodzieżą, na stronach internetowych, a także w trakcie indywidualnych spotkań podczas wykonywania czynności służbowych. Jednak nie każdy stosuje się do porad dawanych przez mundurowych, czy też osób dorosłych. Wczoraj w Busku – Zdroju odnotowano kolejny przypadek zatrucia dopalaczami.

Codziennie policjanci wyruszają na spotkania z wypoczywającą młodzieżą, gdzie poruszają temat dopalaczy. Przestrzegają przed zgubnymi skutkami zażywania substancji psychoaktywnych, narkotyków oraz dopalaczy. Niestety nie ma tygodnia by doniesienia medialnie nie informowały nas o kolejnych przypadkach osób, które trafiły do szpitali z powodu zatrucia dopalaczami.
Wczoraj do buskiego szpitala trafił 16 – latek z objawami silnego zatrucia. Stało się to najprawdopodobniej po zażyciu nieznanych, groźnych dla życia substancji. To już drugi w krótkim okresie czasu taki przypadek. Przypomnijmy: na początku bieżącego miesiąca w Busku – Zdroju, czworo nastolatków w wieku od 15 do 18 lat zostało przewiezionych do szpitala z objawami zatrucia dopalaczami.  
Policjanci ostrzegają: producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Apelujemy o niezażywanie żadnych środków psychoaktywnych. Skutki przyjęcia takich specyfików mogą okazać się tragiczne. Dowodzą tego chociażby przykłady z ostatnich dni. Nie brakuje również przypadków, gdy przyjęcie podejrzanych substancji zakończyło się śmiercią młodych osób.

Opr. TP