Tydzień pracy policjantów ruchu drogowego - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień pracy policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 24.07.2015

Mijają kolejne dni obowiązywania zmian w przepisach Prawa o Ruchu Drogowym. Od ubiegłego piątku do dzisiaj, policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, zatrzymali 3 prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości. Pomimo nagłaśniania każdego przypadku czasowego zatrzymania prawa jazdy, nie wszyscy kierujący o tym pamiętają.

Przykładem takiego zachowania jest zatrzymanie praw jazdy trzem kierującym, którzy  nie zastosowali się do ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym i przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h. Niechlubnym rekordzistom był kierujący Peugeotem, który w miniony wtorek na drodze powiatowej w okolicy Stopnicy, przekroczył prędkość o 62 km/h. Konsekwencją spotkania tego kierującego z policjantami był mandat karny i zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące.

W minionym tygodniu policjanci naszej jednostki zatrzymali również jednego nietrzeźwego kierującego.

Innym często popełnianym wykroczeniem jest niestosowanie się do przepisów o zachowaniu się kierujących wobec pieszych np. parkowanie pojazdu na przejściu dla pieszych. Tylko w mijającym tygodniu funkcjonariusze ujawnili 10 takich przypadków.   

Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Opr. TP