Zatrzymany za kradzież gotówki - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież gotówki

Data publikacji 29.07.2015

Wczoraj policjanci zatrzymali 45 - letniego mieszkańca gm. Pacanów. Jest on podejrzewany o kradzież pieniędzy. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli i odzyskali część zrabowanej gotówki. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek wieczorem buską komendę policji poszkodowany mężczyzna powiadomił, że z lokalu gastronomicznego w centrum miasta, z niezamkniętej kasetki znajdującej się pod ladą zostało skradzione 3600 złotych, w momencie kiedy pracownik lokalu na chwilę wyszedł na zaplecze.

Żmudna praca kryminalnych pozwoliła im wpaść na  trop sprawcy. Wczoraj wieczorem udali się na jego posesję, aby zweryfikować swoje przypuszczenia. W mieszkaniu zastali podejrzewanego mężczyznę. Okazał się nim 45- letni mieszkaniec gm. Pacanów, znany już stróżom prawa ze swojej przeszłości kryminalnej. Jak się okazało, od kilku dni przebywał on na przerwie w odbywaniu kary pozbawienia wolności. Po przeszukaniu jego odzieży oraz mieszkania, znaleźli ponad tysiąc złotych. Pieniądze najprawdopodobniej pochodziły z kradzieży w lokalu. Mężczyzna był nietrzeźwy. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Noc spędził w policyjnym areszcie.  Dzisiaj po wytrzeźwieniu złoży wyjaśnienia w tej sprawie. 

Za kradzież może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Kryminalni ustalają co stało się z pozostałą częścią skradzionej gotówki.

Opr. JG

Źródło: KPP w Busku - Zdroju

  • Skradzione pieniądze
  • Zatrzymany sprawca kradzieży