W Busku walczyli z dopalaczami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W Busku walczyli z dopalaczami

Data publikacji 03.08.2015

Buscy policjanci wspólnie z pracownikami buskiego sanepidu przeprowadzili spotkanie z młodzieżą na terenie Skate Parku. Hasłem przewodnim była myśl Stop Dopalaczom. Mundurowi rozmawiali o uzależnieniach oraz konsekwencjach prawnych ryzykownych zachowań.

W sobotnie popołudnie dzielnicowi z buskiej komendy policji oraz pracownicy buskiego sanepidu, w trakcie festynu rodzinnego zorganizowali pogadankę na temat szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych. Było to drugie z wspólnie zaplanowanych tego typu spotkań na terenie naszego powiatu. Jego hasłem przewodnim  było  Stop Dopalaczom.

W czasie spotkania młodzież dowiadywała się o zagrożeniach zdrowotnych w przypadku zażywania środków odurzających oraz o konsekwencjach prawnych ich posiadania. Prowadzący spotkanie przestrzegali przed zgubnymi skutkami zażywania substancji psychoaktywnych, narkotyków oraz dopalaczy.  Dla utrwalenia i poszerzenia wiedzy w tym zakresie, w trakcie spotkanie odbyła się projekcja filmu  Stop Dopalaczom. O podobnej tematyce, uczestnicy otrzymywali także ulotki edukacyjne adresowane do młodzieży oraz rodziców.  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały  również prelekcji  funkcjonariuszy drogówki, którzy przypominali o zasadach bezpiecznych zachowań na drodze.

Opr. JG.

KPP Busko-Zdrój

  • Dziecko siedzące na policyjnym motocyklu
  • Dzielnicowy wręcza ulotki informacyjne
  • Dzielnicowy wręcza ulotki informacyjne
  • Policjant rozmawia z uczestnikami festynu