O dopalaczach podczas festynu w Solcu-Zdroju - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O dopalaczach podczas festynu w Solcu-Zdroju

Data publikacji 03.08.2015

W niedzielne popołudnie podczas festynu rodzinnego w Solcu-Zdroju, odbyło się kolejne spotkanie z młodzieżą pod hasłem Stop Dopalaczom. Policjant prewencji wspólnie z pracownikami buskiego sanepidu rozmawiał o uzależnieniach i uświadamiał o konsekwencjach ryzykownych zachowań.

Dzielnicowy z soleckiego komisariatu policji oraz pracownicy buskiego sanepidu,  w trakcie odbywającego się  festynu  rodzinnego nad zalewem w Solcu-Zdroju prowadzili pogadankę na temat szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych. Było to już trzecie tego typu wspólnie zaplanowane przedsięwzięcie na terenie naszego powiatu. Przewodnim jego  hasłem było Stop Dopalaczom oraz przeciwdziałanie innym zgubnym uzależnieniom.

W czasie spotkania młodzież dowiadywała się o zagrożeniach zdrowotnych w przypadku zażywania środków odurzających oraz o konsekwencjach prawnych ich posiadania. Prowadzący spotkanie przestrzegali przed zgubnymi skutkami zażywania substancji psychoaktywnych, narkotyków oraz dopalaczy.  Dla utrwalenia wiedzy w tym zakresie, w trakcie spotkanie odbyła się projekcja filmu pod tytułem Stop Dopalaczom. Uczestnicy spotkania otrzymywali także ulotki edukacyjne o tej tematyce, adresowane  do młodzieży i  rodziców. 

Opr. JG.

KPP Busko-Zdrój

  • Dzielnicowy wraz z pracownikami Sanepidu
  • Dzielnicowy wraz z pracownikami Sanepidu